Menu Zamknij

Pięć wskazówek dotyczących konserwacji sprzętu do szlifowania podłóg

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym cykliniarzem czy tylko kimś kto jest właścicielem sprzętu do szlifowania, powinieneś dbać o  narzędzia, jeśli chcesz wydłużyć ich żywotność. 

Zapobiegniesz uszkodzeniu sprzętu jeśli będziesz go rutynowo konserwował .  Oszczędza to czas, pieniądze i nerwy związaną z pracą na źle utrzymanym sprzęcie. Ponadto niewłaściwa konserwacja sprzętu może spowodować utratę gwarancji i zdrowia.

Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji cykliniarki i szlifierek.

Worek Na Pył

Od czasu do czasu wywracanie worka na kurz na lewą stronę i wytrząsanie kurzu jest jednym ze sposobów jego utrzymania. Możesz również udekorować go w zimnej wodzie – pomoże to uniknąć zatykania porów, a także złej kontroli pyłu.

Ponadto pył szlifierski jest łatwopalny. Aby uniknąć pożaru pyłu w worku podczas szlifowania lub później,

  • Zawsze odciążaj worek na kurz, gdy zapełni się do połowy.
  • Nie zostawiaj torby leżącej w pobliżu, zwłaszcza gdy w środku jest kurz.
  • Pogłębiaj gwoździe w podłodze przed rozpoczęciem pracy, ponieważ nie chcesz, aby podczas szlifowania urządzenie stykało się z gwoździem – może to spowodować iskrę.

Paski 

Często sprawdzaj paski maszyny pod kątem oznak szorstkości, zużycia i rozdarcia. Nigdy też nie pozwól, aby paski przybrały kształt kół pasowych. Dzieje się tak zwykle, ponieważ paski nagrzewają się podczas użytkowania i nie są później poluzowane. Zapobiegaj temu, napinając paski przed użyciem i poluzowując je pod koniec dnia.

Napięcie pasów Twoich maszyn ma znaczenie. Zrób to zbyt ciasno, a skrócisz żywotność pasów. Spraw, by był zbyt luźny, a Twoje urządzenia będą się ślizgać i wibrować podczas użytkowania. Kluczem jest sprawdzenie odpowiedniego napięcia paska w centrum serwisowym.

Komora szlifierska

Warto to czyścić co tydzień, aby uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń, które mogą zakłócać równowagę wentylatora, a tym samym prowadzić do drgań i uszkodzeń podłogi. Zanieczyszczenia mogą również utrudniać działanie górnej rolki, koła kontaktowego i sterowania kanałem.

Smarowanie

Sprawdź w centrum serwisowym, jakiego rodzaju i ilości smaru potrzebuje Twoje urządzenie. Chociaż jednostki są dostarczane dobrze nasmarowane, sprawdzanie ich smarowania dwa razy w roku i wymiana ich co roku może być dla nich inteligentną procedurą konserwacji.

Jednak cokolwiek robisz, zawsze pamiętaj, że nadmierne smarowanie, takie jak słabe smarowanie, nie pomoże Twojemu urządzeniu.

Szczotki węglowe

Są to obwody prądu elektrycznego, które po zużyciu mają niższą rezystancję, a tym samym mogą wystąpić zwarcia elektryczne. Dlatego szczotki węglowe należy wymieniać po każdych pięciuset godzinach użytkowania.

Zawsze sprawdzaj sprężynę szczotek węglowych maszyny. Zapobiegają wyginaniu się i zużyciu silnika poprzez ciągłe napinanie szczotek. Ogólny przegląd silnika należy przeprowadzać raz w miesiącu.

Pamiętaj również o częstym usuwaniu kurzu gromadzącego się wokół bloku szczotek, aby zapobiec przywieraniu szczotek w pozycji otwartej i uchronić twornik przed przegrzaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *