Oto pięć wskazówek dotyczących konserwacji sprzętu do szlifowania:

  • Worek Na Pył

Od czasu do czasu wywracanie worka na kurz na lewą stronę i wytrząsanie kurzu jest jednym ze sposobów jego utrzymania. Możesz również udekorować go w zimnej wodzie – pomoże to uniknąć zatykania porów, a także złej kontroli pyłu.

Ponadto pył szlifierski jest łatwopalny. Aby uniknąć pożaru pyłu w worku podczas szlifowania lub później,

  • Zawsze odciążaj worek na kurz, gdy zapełni się do połowy.
  • Nie zostawiaj torby leżącej w pobliżu, zwłaszcza gdy w środku jest kurz.
  • Pogłębiaj gwoździe w podłodze przed rozpoczęciem pracy, ponieważ nie chcesz, aby podczas szlifowania urządzenie stykało się z gwoździem – może to spowodować iskrę.
ile kosztuje cyklinowanie
  • Paski 

Często sprawdzaj paski maszyny pod kątem oznak szorstkości, zużycia i rozdarcia. Nigdy też nie pozwól, aby paski przybrały kształt kół pasowych. Dzieje się tak zwykle, ponieważ paski nagrzewają się podczas użytkowania i nie są później poluzowane. Zapobiegaj temu, napinając paski przed użyciem i poluzowując je pod koniec dnia.

Napięcie pasów Twoich maszyn ma znaczenie. Zrób to zbyt ciasno, a skrócisz żywotność pasów. Spraw, by był zbyt luźny, a Twoje urządzenia będą się ślizgać i wibrować podczas użytkowania. Kluczem jest sprawdzenie odpowiedniego napięcia paska w centrum serwisowym.

  • Komora szlifierska

Warto to czyścić co tydzień, aby uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń, które mogą zakłócać równowagę wentylatora, a tym samym prowadzić do drgań i uszkodzeń podłogi. Zanieczyszczenia mogą również utrudniać działanie górnej rolki, koła kontaktowego i sterowania kanałem.

  • Smarowanie

Sprawdź w centrum serwisowym, jakiego rodzaju i ilości smaru potrzebuje Twoje urządzenie. Chociaż jednostki są dostarczane dobrze nasmarowane, sprawdzanie ich smarowania dwa razy w roku i wymiana ich co roku może być dla nich inteligentną procedurą konserwacji.

Jednak cokolwiek robisz, zawsze pamiętaj, że nadmierne smarowanie, takie jak słabe smarowanie, nie pomoże Twojemu urządzeniu.

  • Szczotki węglowe

Są to obwody prądu elektrycznego, które po zużyciu mają niższą rezystancję, a tym samym mogą wystąpić zwarcia elektryczne. Dlatego szczotki węglowe należy wymieniać po każdych pięciuset godzinach użytkowania.

Zawsze sprawdzaj sprężynę szczotek węglowych maszyny. Zapobiegają wyginaniu się i zużyciu silnika poprzez ciągłe napinanie szczotek. Ogólny przegląd silnika należy przeprowadzać raz w miesiącu.

Pamiętaj również o częstym usuwaniu kurzu gromadzącego się wokół bloku szczotek, aby zapobiec przywieraniu szczotek w pozycji otwartej i uchronić twornik przed przegrzaniem.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym cykliniarzem czy tylko kimś kto jest właścicielem sprzętu do szlifowania, powinieneś dbać o  narzędzia, jeśli chcesz wydłużyć ich żywotność. 

Zapobiegniesz uszkodzeniu sprzętu jeśli będziesz go rutynowo konserwował .  Oszczędza to czas, pieniądze i nerwy związaną z pracą na źle utrzymanym sprzęcie. Ponadto niewłaściwa konserwacja sprzętu może spowodować utratę gwarancji i zdrowia.

Jeśli masz pytania, kliknij tutaj.

Ocena strony:

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *