Menu Zamknij

Ile kosztuje montaż listwy przypodłogowej?

Średnio koszt wynajęcia profesjonalnego stolarza do wymiany listew przypodłogowych w pokoju średniej wielkości wynosi od 300 do  550 zł. Jednak ważne jest, aby zrozumieć wiele kosztów wpływających na czynniki, które składają się na całkowitą cenę projektu.

Na całkowity koszt projektu wpłyną takie elementy, jak rodzaj zastosowanej listwy przypodłogowej, jakość materiałów, skala pomieszczenia i liczba pomieszczeń wymagających instalacji.

Przy zatrudnianiu profesjonalnego rzemieślnika do wymiany istniejących listew przypodłogowych i ościeżnic, zazwyczaj koszt obejmuje zarówno dostawę materiałów, jak i koszty pracy rzemieślnika.

Skala i złożoność Twojego projektu określi ogólne wydatki na pracę fizyczną. Więcej pomieszczeń wymagających instalacji wydłuży czas realizacji zlecenia, zwiększając tym samym koszt robocizny.

Będziesz także musiał zdecydować, jaki styl i jakość listwy przypodłogowej i opaski chcesz zainstalować. Bardziej skomplikowane style listew wewnętrznych będą droższe w zakupie, co wpłynie na budżet Twojego projektu.

Istnieją trzy popularne rodzaje materiałów używanych do wewnętrznych listew przypodłogowych i opasek: MDF, drewno iglaste i twarde. MDF to powszechny wybór wśród właścicieli domów, a także najtańsza opcja. Listwy przypodłogowe MDF kosztują od około 12 zł mb za długość , zwykle dostępne w długościach 4 metrów. Listwy i opaski MDF są dostępne w różnych rozmiarach, grubościach i wzorach do wyboru.

2 Komentarze

  1. Angelika

    Z całego serca polecamy firmę DEFLOOR. Stworzyli przepiękną podłogę, efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Szczególnie chcieliśmy podziękować Panu Adamowi za pełne zaangażowaniem, solidność, profesjonalizm i łatwy kontakt. Firma godna polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *